EduLABOR
×

Jak pracujemy zdalnie? – czyli podnieśliśmy rękawicę jaką rzucił nam wirus :)

Data dodania: 30 maja 2020

Autor wpisu: Andrzej Bartosik

Pandemia wiele zmieniła w życiu każdego z nas. Uczelnie, szkoły, firmy szkoleniowe właściwie z dnia na dzień musiały najpierw zawiesić zajęcia, a następnie jeśli chciały wznowić działalność, przestawić się na system kształcenia zdalnego.

EDULABOR również zmierzył się z tym problemem. Priorytetem dla nas było nie przerywanie zajęć dla naszych słuchaczy, tak aby nie dopuścić do opóźnienia terminów zakończenia studiów czy szkoleń. To ważne dla naszych słuchaczy ze względu na uzyskiwane kwalifikacje i ich plany zawodowe z nimi związane.

Bardzo ważnym aspektem kształcenia zdalnego jest takie jego zorganizowanie, aby realizować efekty kształcenia i móc je poddać weryfikacji zgodnie z założeniami programów studiów. To wytyczne MNiSW nakładają ten obowiązek na uczelnie i organizatorów kształcenia.

Nasi studenci i słuchacze studiują więc nadal zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem zjazdów. Zjazdy zdalne odbywają sie w tych samych terminach jakie załozyliśmy dla realizacji danego kierunku.

Pracujemy obecnie juz na dwóch licencjonowanych programach do wykładów i ćwiczeń prowadzonych na żywo oraz posiadamy platformę szkoleniową. Słuchacze i studenci korzystają więc na zjeździe zarówno ze spotkań z wykładowcami ale również z zasobów platformy e-learningowej.

Tak wygląda jedno z trzech naszych “stanowisk dowodzenia” podczas zjazdów zdalnych. Trzy osoby z obsługi technicznej moderują wszystkie wykłady i ćwiczenia czuwając nad prawidłowym przebiegiem zajęć oraz wspierają słuchaczy i wykładowców w razie kłopotów technicznych 🙂

Ze zjazdu na zjazd usprawniamy swoje działania. Uczymy się nowej formuły i wyciągamy wnioski na przyszłość z tej sytuacji.

Przeprowadziliśmy już pierwsze badania ankietowe (wśród studentów studiów dyplomowych) dotyczące sprawności naszego nauczania zdalnego. Zamierzamy w czerwcu przeankietować pozostałych naszych studentów i słuchaczy. Z wyników jakie mamy dotychczas wnioskujemy, że kształcenie zdalne w opracowanej przez nas formule sprawdza się :). Ponad 90% studentów wyraziło swoje zadowolenie. Dziękujemy za te opinie. Są one dla nas paliwem do dalszej pracy nad usprawnianie procesu.

Co na teraz?

Obecne działania w zakresie kształcenia zdalnego na pewno wykorzystamy w przy kolejnych edycjach studiów czy kursów. Już dziś możemy powiedzieć, że edycja wiosenna, która ruszyła w maju realizuje pierwszy semestr studiów zdalnie.

Co na przyszłość?

Realizacja w formie zdalnej będzie przez nas wykorzystywana w kolejnych edycjach studiów.

Planujemy, aby kolejny nabór (październik 2020) również w 25% wykorzystywał kształcenie zdalne. Tyle zajęć można zrealizować w formie on-line zgodnie z rozporządzeniem. Zmniejszy to ilośc zjazdów stacjonarnych.

Jednak zgodnie z naszą filozofią rzetelnego kształcenia i zdziałań zgodnych z uregulowaniami prawnymi, nie będziemy przekraczać liczby godzin zdalnych ponad to, co umożliwia rozporządzenie. Nie chcemy narażać naszych studentów na ryzyko utraty kwalifikacji. Działanie w zgodzie z prawem oświatowym zawsze było dla nas priorytetem.

Wiemy, że wiele kierunków studiów czy szkoleń wymaga bezpośredniego kontaktu z wykładowcą, a wiele naszych zajęć to wręcz czerpanie z doświadczenia naszych wspaniałych praktyków. Spotkania zjazdowe w EDULABORZE to również pole wymiany doświadczeń, kontaktów i proces uczenia się od siebie.

Processed with VSCO with t1 preset
Wiele wspaniałych chwil przeżywaliśmy wspólnie z naszymi studentami 🙂 Tego nie chcemy stracić !

Zgodnie z naszą wizją i misją staramy się aktywnie działać i reagować na zmiany jakie zachodzą w świecie. Ważne jest dla nas zdobywanie nowych doświadczeń i podejmowanie wyzwań oraz wykorzystywanie ich w przyszłości dla rozwoju firmy EDULABOR. Wierzymy, że trudności i wyzwania mogą budować. 🙂

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  © 2024 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.