EduLABOR
×

Zarządzanie różnorodnością pracowników

Zarządzanie różnorodnością (diversity management) to podejście ukierunkowane na wykorzystanie potencjału tkwiącego w różnicach między pracownikami w organizacji. Są to działania zmierzające do prawidłowego wykorzystania zróżnicowanych cech pracowników w miejscu pracy. Jest to strategia zarządzania personelem, która zakłada, że różnorodność w miejscu pracy jest jednym z kluczowym zasobów organizacji przyczyniającym się do jej rozwoju oraz realizacji celów biznesowych Zarządzanie różnorodnością ma na celu osiągnięcie przewagi konkurencyjnej poprzez przywództwo i pracę zespołową.

Szkolenie Edulabor w obszarze zarządzania różnorodnością pozwala na dostrzeganie różnic między ludźmi w organizacji i poza nią oraz świadome rozwijanie strategii, polityki i programów, które tworzą klimat dla poszanowania i wykorzystania tych różnic na rzecz organizacji.

Celem szkolenia jest przygotowanie managerów do wdrożenia w organizacji modelu zarządzania, który pozwala uzewnętrznić różnice między pracownikami, co umożliwia budowanie na bazie różnorodności  tzw. organizacji uczącej się. Uczestnicy będą przygotowani do wprowadzenia rozwiązań, które pozwalają na efektywne wykorzystanie puli talentów dostępnych w organizacji i zalet różnorodności.

Główne obszary zarządzania różnorodnością to min. wiek, płeć, niepełnosprawność, krąg kulturowy.

W trakcie szkolenia i intensywnych warsztatów powstaje konkretna przemyślana strategia zarządzania różnorodnością dopasowana do potrzeb i specyfiki firmy oraz opracowany plan jej wdrożenia. 

Dlaczego warto skorzystać z naszego szkolenia?

Rozwój firmy oraz realizacja jej celów biznesowych będą skuteczniejsze, jeśli dostrzeże się i wykorzysta różne doświadczenia oraz potrzeby występujące w organizacji i w jej otoczeniu. Zarządzanie różnorodnością jest koncepcją znaną i wdrażaną od wielu lat przez zagraniczne korporacje. W Polsce coraz częściej pracodawcy wykazują zainteresowanie nowymi koncepcjami zarządzania organizacją z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i decydują się na wdrożenie strategii zarządzania różnorodnością pracowników.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją wyżej opisanego szkolenia i chcielibyście otrzymać szersze informacje na jego temat oraz wycenę, zapraszamy do kontaktu pod adresem: biuro@edulabor.pl

Nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkich informacji w ciągu 24 godzin od wpłynięcia zapytania.

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  © 2024 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.