EduLABOR
×

Badania pracownicze

Badania pracownicze

Badania pracownicze są bardzo przydatne w pracy menedżera. Pozwalają na zdiagnozowanie satysfakcji z pracy w zespole, ocenić potrzeby pracowników w zakresie szkoleń i rozwoju, zdiagnozować źródła istniejących w zespole konfliktów.

Analiza wyników badań pozwala na wprowadzenie zmian, które udoskonalają komunikację oraz polepszają satysfakcję i jakość pracy w organizacji. 

W obecnej sytuacji, kiedy to dbałość o dobrostan pracownika staj się priorytetem pracodawcy profesjonale badania pracownicze okazują się doskonałym narzędziem do planowania działań skutecznych, precyzyjnie dopasowanych i uwzględniających specyfikę firmy oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania pracowników.

Budowanie wizerunku firmy, która profesjonalnie pochyla się nad dobrostanem swoich pracownikow staje się standardem we współczesnym świecie.

Oferta

Co oferujemy?

 • Badania satysfakcji pracowników
 • Diagnoza potrzeb szkoleniowych
 • Diagnoza konfliktów w zespole pracowniczym
 • Badania kultury organizacyjnej

Jak pracujemy?

Badania satysfakcji pracowników:

Proces przeprowadzania badania rozpoczynamy od pierwszego, podstawowego wywiadu z klientem, który ma na celu wstępne ustalenie potrzeb badawczych. W oparciu o pierwszą rozmowę przedstawiamy propozycję zakresu badania i jego konkretnych metod. Kolejnym etapem jest zebranie szczegółowych danych dotyczących organizacji – charakterystyki jej pracy, struktury organizacyjnej i innych informacji niezbędnych do skutecznego zaprojektowania narzędzia badawczego. W oparciu o potrzeby badawcze, charakterystykę organizacji i wiedzę naukową dobieramy grupę badawczą, formułujemy pytania badawcze i opracowujemy kwestionariusze ankiety (w przypadku badań ilościowych) i scenariusze wywiadu/badań focusowych (w przypadku badań jakościowych). Przeprowadzamy badanie i zbieramy dane, które następnie analizujemy i opracowujemy w formie raportu. W raporcie klient odnajdzie odpowiedzi na postawione pytania badawcze, graficzne opracowanie danych oraz – opcjonalnie – zalecenia sformułowane na podstawie materiału empirycznego.

Diagnoza potrzeb szkoleniowych, diagnoza konfliktów w zespole pracowniczym:

Badania bazują na wywiadach prowadzonych z członkami zespołu. Wywiady przeprowadzane są przez specjalistów w zakresie szkoleń, rozwoju zawodowego i osobistego (w przypadku diagnozy potrzeb szkoleniowych) oraz certyfikowanych mediatorów w sprawach pracowniczych i praktyków biznesowych w zakresie zarządzania (diagnoza konfliktów w zespole pracowniczym). Diagnozę wieńczy przygotowanie raportu wraz z zestawem zaleceń.

Badania kultury organizacyjnej:

Wykorzystując model opracowany przez Camerona i Quinna przeprowadzamy diagnozę kultury organizacyjnej i sprawdzamy, do jakiego typu kultury można przypisać organizację w poszczególnych obszarach jej działalności. Pozwala to na uzyskanie nowej perspektywy i może być bodźcem do wprowadzenia zmian i ulepszeń, które na życzenie klienta również możemy opracować i załączyć do raportu.

Zadaj pytanie

Dane kontaktowe

(+48) 501 647 336

Możesz również napisać na e-mail:

Godziny pracy

Poniedziałek:

9.00 – 17.00

Wtorek:

nieczynne

Środa:

9.00 – 17.00

Czwartek:

9.00 – 17.00

Piątek:

9.00 – 17.00

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  Współpracujemy z najlepszymi

  © 2024 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.