EduLABOR
×

Przyroda dla nauczycieli – nauczanie przedmiotu

Studia ONLINE zgodne ze Standardami Kształcenia Nauczycieli MEiN

Kwalifikacje

Studia w systemie zdalnym (ONLINE) synchronicznym:

Studia trwaj są w pełni dostosowane do Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela z dnia 02 sierpnia 2019 roku.

Studia podyplomowe kwalifikacyjne są dedykowane nauczycielom, którzy chcą uzyskać merytoryczne i metodyczne przygotowanie do nauczania Biologii i Przyrody.

Kształcenie na studiach podyplomowych odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami i spełnia wymogi ustawowe opisane w art. 160 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668). Studia podyplomowe dla nauczycieli umożliwiają uzyskanie kwalifikacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2017 poz. 1575, z późn. zm.).

Program

Program obejmuje zajęcia z grupy A.3 i E (standardów kształcenia nauczycieli), tj.:

 1. przygotowanie merytoryczne w wymiarze 180 godzin
 2. przygotowanie dydaktyczne w wymiarze 90 godzin
 3. praktykę zawodową w wymiarze 90 godzin

Praktyki zawodowe odbywają się w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, w których do zajmowania stanowiska nauczyciela są wymagane kwalifikacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2018 r. poz. 967 i 2245).

Cennik i terminy

LICZBA SEMESTRÓWCZESNEWPISOWERATA SEMESTRALNASYSTEM 10 RAT
330001501000300

Organizacja zajęć: 

 • studia w systemie zdalnym (ONLINE) synchronicznym
 • zjazdy zdalne odbywają się weekendowo (soboty i niedziele), nie ma zajęć w piątki
 • studenci uzyskują dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdują się materiały oraz inne dodatkowe zasoby

Rekrutacja trwa do 15 lutego 2023

Czas trwania: marzec 2023 – kwiecień 2024

Pełna obsługa słuchaczy w dziekanacie odbywa się zarówno zdalnie jak i stacjonarnie.

Godziny pracy dziekanatu pn-pt. 9.00 – 17.00 (za wyjątkiem wtorków)

Planowane terminy zjazdów

Godziny pracy dziekanatu pn-pt. 9.00 – 17.00 (za wyjątkiem wtorków)

Jak się zapisać na studia ?

 1. Kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ i wypełnij formularz rekrutacyjny
 2. Przez 7 dni miejsce jest dla Ciebie zarezerwowane.
 3. Dokończ rekrutację przesyłając do nas komplet wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych.

Co zyskujesz studiując z nami ?

 • DOŚWIADCZENIE – ponad 10 lat pracy z nauczycielami jako wyspecjalizowany ośrodek kształcenia, ponad 6,5 tysiąca absolwentów studiów kwalifikacyjnych, cztery uczelnie partnerskie będące liderami kształcenia, stale współpracujące z nami szkoły i placówki oświatowe. To wszystko daje gwarancję organizacji studiów sprofilowanych na potrzeby nauczycieli i kadry oświatowej.
 • PEWNOŚĆ KWALIFIKACJI – jako ośrodek zajmujący się doradztwem i  szkoleniem placówek oświatowych w zakresie kwalifikacji nauczycieli konstruujemy naszą ofertę studiów wybierając tylko kierunki i Uczelnie partnerskie gwarantujące uzyskanie pełnych kwalifikacji.
 • DOGODNE WARUNKI REALIZACJI PROGRAMU STUDIÓW – nasi wykładowcy prowadzą zajęcia zdalne w czasie rzeczywistym, dziekanat wspiera słuchaczy we wszelkich sprawach formalnych, słuchacze mają dostęp do konsultacji online oraz do zasobów platformy szkoleniowej – jednym słowem robimy wszystko aby ułatwić i perfekcyjnie zorganizować studia skrojone dokładnie dla nauczycieli i z uwzględnieniem ich potrzeb.
 • DOGODNY CZAS TRWANIA STUDIÓW – aby jak najlepiej dopasować się do specyfiki pracy w oświacie i kalendarza pracy szkoły, rozpoczynamy zajęcia we wrześniu a kończymy studia w sierpniu.
 • UŁATWIAMY REALIZACJĘ PRAKTYK – nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy ze szkołami powoduje, że możemy wspierać naszych studentów w realizacji praktyk, mamy również opracowany specjalny system realizacji założeń praktyki wpisujący się w specyfikę pracy nauczyciela.
 • KADRA PRAKTYKÓW – od lat współpracujemy z najlepszymi praktykami w swoich specjalnościach. Na naszych zajęciach spotykacie się z wykładowcami akademickimi, którzy w 100% są również nauczycielami, specjalistami w wielu dziedzinach oświaty, dyrektorami szkół oraz pracownikami nadzoru pedagogicznego. To nas wyróżnia i daje ogromne korzyści słuchaczom.
 • ZAUFANIE – szczycimy się tym, iż nasi słuchacze chętnie powracają do nas na kolejne studia i polecają nas swoim znajomym. Cenimy sobie także współpracę z wieloma szkołami i placówkami oświatowymi. Od zawsze naszą wartością, na której budowaliśmy swoją markę edukacyjną jest RELACJA ZE SŁUCHACZAMI 🙂 

Dla kogo?

Adresat studiów:

Osoby, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów co najmniej I stopnia  lub II stopnia lub jednolitych magisterskich i posiadają PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE.

Zakończenie studiów

Test zaliczeniowy

Zaliczenie praktyk

Praca końcowa

Świadectwo ukończenia kwalifikacyjnych studiów podyplomowych.

Organizatorzy studiów

 

Absolwenci studiów otrzymują świadectwo ukończenia kwalifikacyjnych studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450).

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu jest największą niepubliczną uczelnią w Polsce o niezachwianej pozycji lidera. Ośrodek Szkoleniowo Doradczy EDULABOR współpracuje z WSB od 2016 roku. Od tej chwili nasi słuchacze mogą uzyskiwać dyplomy tej prestiżowej uczelni i pewność swoich kwalifikacji.

Współpraca WSB Poznań oraz Ośrodka EDULABOR od lat przynosi naszym słuchaczom korzyści.

WSB w Poznaniu zapewnia najwyższe standardy kształcenia i dyplom  rozpoznawalnej oraz uznanej w całej Polsce uczelni cieszącej się opinią lidera na rynku edukacyjnym.

EDULABOR zapewnia specjalistów w zakresie prawa oświatowego. Nasze wieloletnie doświadczenie Placówki Doskonalenia Nauczycieli daje pewność organizacji kształcenia zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym.

Na przestrzeni lat ośrodkowi EDULABOR  zaufało ponad 6 tys. nauczycieli zdobywających z nami nowe kwalifikacje.

Zadaj pytanie

Dane kontaktowe

(+48) 501 647 336

Możesz również napisać na e-mail:

Godziny pracy

Poniedziałek:

9.00 – 17.00

Wtorek:

nieczynne

Środa:

9.00 – 17.00

Czwartek:

9.00 – 17.00

Piątek:

9.00 – 17.00

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  Współpracujemy z najlepszymi

  © 2023 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.