EduLABOR
×

Centrum Terapeutyczno – Rozwojowe CETERO

W Centrum Terapeutyczno- Rozowjowym CETERO pracujemy z naszymi klientami w nurcie terapeutycznym TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Solution Focused Brief Therapy) oraz wykorzystujemy narzędzia Terapii RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania) i life coachingu kognitywnego.

Sesje terapeutyczno-rozwojowe realizujemy w pracy gabinetowej oraz ONLINE. Pracujemy z klientami indywidualnymi oraz parami.

TSR to podejście terapeutyczne, które skupia się na poszukiwaniu i wykorzystaniu mocnych stron oraz zasobów klienta i dąży do jak najszybszego osiągnięcia celu klienta. W tym podejściu to klient jest ekspertem od własnego życia a terapeuta koncentruje się na jego potrzebach, mocnych stronach i zasobach. TSR pomaga zidentyfikować klientowi to co działa, oraz to co nie działała, inaczej mówiąc klient uzyskuje dostęp do wiedzy jakie działania mu pomagają  a co jest dla niego niekorzystne.

Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach opiera się na tak zwanej filozofii centralnej:

I. Terapia TSR – dla kogo?

Podejście terapeutyczne TSR jest stosowane w różnych dziedzinach, takich jak terapia par, rodzinna, indywidualna oraz sytuacje kryzysowe. Może więc skorzystać z niego każdy klient poszukujący wsparcia.

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach jest odpowiednia dla osób, które:

 • Chcą szybkich i konkretnych rozwiązań swoich problemów
 • Chcą skupić się na przyszłości
 • Poszukują efektywnych strategii radzenia sobie z trudnościami i problemami
 • Oczekują zwiększenia poczucia kontroli i skuteczności w radzeniu sobie z problemami.

Szczególnie często z terapii TSR w Centrum CETERO korzystają klienci, którzy:

 • znajdują się w trudnej sytuacji życiowej (kryzys w związku, rozwód, problemy w pracy, trudności wychowawcze i kryzysy rodzicielskie);
 • mających problemy z nawiązaniem lub utrzymywaniem wspierających relacji (relacje rodzinne, zawodowe, społeczne);
 • będący w sytuacji kryzysowej  (osobistej lub zawodowej).

II. Nasze filary pracy terapeutyczno-rozwojowej w CETERO:

 • klient jest ekspertem od swojego życia i to on wyznacza cele terapii, ocenia jej postępy i decyduje kiedy należy ją zakończyć, Milton Erickson powiedział, że „Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów. Oni tylko nie wiedzą, że je znają”
 • wszyscy mamy zasoby, mocne strony
 • skupiamy się na tym czego chce klient, na przyszłości i na tym co tu i teraz, czerpiemy z historii i doświadczenia klienta tylko rzeczy użyteczne, wspierające, wzmacniające
 • terapeuta pomaga klientowi spojrzeć na problem z wielu perspektyw i dostrzec, jak małe zmiany wywołują te duże
 • terapeuta całkowicie akceptuje kontekst, perspektywę klienta
 • terapeuta nie osądza, nie ocenia, pracuje poza schematami czegoś co określamy „normatywnością”
 • rozmowa bez analizy problemów i diagnozy, bo liczy się rozwiązanie a nie problem
 • unikamy słowa pacjent, pracujemy z klientami

III. Cennik sesji terapeutyczno-rozwojowych w Centrum CETERO:

 1. Sesja terapeutyczno-rozwojowa indywidualna: 190 PLN/90 min.
 2. Sesja terapeutyczno-rozwojowa indywidualna ONLINE: 190 PLN/90 min.
 3. Sesja terapeutyczno-rozwojowa dla par: 230 PLN/90 min.
 4. Sesja terapeutyczno-rozwojowa dla par ONLINE: 230 PLN/90 min.

IV. Jak długo trwa proces terapeutyczno-rozwojowy w CETERO?

Zarówno Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, jak i RTZ zaliczane są do tzw.nurtów krótkoterminowych. Nie ma tu określonego czasu trwania. Wszystko zależy to od potrzeb klienta. W praktyce określa się, że spotkań z terapeutą jest maksymalnie 10, nie określa się jednak rozłożenia ich w czasie. To klient jest decydentem. Nie kontraktujemy z góry określonej ilości sesji. Według naszej filozofii działania w CETERO terapeuta ma pracować z klientem tak, by czas trwania terapii był jak najkrótszy (ang. brief – krótki, zwięzły) a efekty jak najbardziej satysfakcjonujące klienta.

V. Jak zarezerwować pierwsza sesję terapeutyczno-rozwojową w CETERO?

Najbliższe wolne terminy dla nowych klientów:

Kwiecień:

Data Godzina
1 9.04.2024 16.00, 17.30
2 16.04.2024 16.00, 17.30
3 23.04.2024 16.00, 17.30
4 30.04.2024 16.00, 17.30

Maj:

Data Godzina
1 7.05.2024 16.00, 17.30
2 14.05.2024 16.00, 17.30
3 21.05.2024 16.00, 17.30
4 28.05.2024 16.00, 17.30

Terminy na stronie dotyczą pierwszych sesji dla nowych klientów (klienci będący już w procesie mają rezerwowane indywidualne terminy sesji uzgodnione z terapeutą).

Nowych klientów zwykle przyjmujemy we wtorki w godzinach 16.00 – 17.30 lub 17.30 – 19.00. W sprawach pilnych (wymagających szybkiej interwencji) zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 660 760 322.

Jak się zapisać na pierwszą sesję terapeutyczno-rozwojową?

 1. Wybierz dostępny termin.
 2. Prześlij rezerwację na adres biuro@edulabor.pl. Podaj swoje imię, nazwisko, wybraną datę i godzinę, podstawowe dane kontaktowe (nr. telefonu i adres mailowy).  Wskaż formę sesji (ONLINE lub gabinetowa)
 3. Otrzymasz potwierdzenie rezerwacji i pakiet informacyjny.
 4. Dokonaj opłaty za sesję. Opłata wnoszona jest przez klienta minimum dwa dni przed sesją na konto wskazane z mailu potwierdzającym rezerwację.

VI. Forma sesji terapeutyczno-rozwojowych w Centrum CETERO:

 1. Sesje bezpośrednie (gabinetowe) –  odbywają się w gabinecie terapeutyczno-rozwojowym CETERO: Lokalizacja: CETERO Centrum Terapeutyczno-Rozwojowe, ul. Skalmierzycka 10, lok. 4, 62-800 Kalisz
 2. Sesje ONLINE – odbywają się za pomocą platformy ZOOM lub Google Meet (w zależności od preferencji klienta).

VII. Więcej o TSR:

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (Solution-Focused Brief Therapy, SFBT) została opracowana w latach 80. XX wieku przez Steve’a de Shazer i Insoo Kim Berg oraz ich zespół terapeutów w Brief Family Therapy Center w Milwaukee.

Steve de Shazer i Insoo Kim Berg byli wcześniej członkami zespołu Miltona Ericksona, który stosował podejście skoncentrowane na rozwiązaniach w swojej pracy. Erickson miał inspirujący wpływ na Steve’a de Shazera i Insoo Kim Berga, którzy postanowili rozwijać jego idee.

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach została stworzona w opozycji do podejścia psychoanalitycznego, które skupiało się na przeszłości i problemach klienta, oraz podejścia behawioralnego, które skupiało się na eliminowaniu negatywnych zachowań. Steve de Shazer i Insoo Kim Berg zaczęli zamiast tego skupiać się na rozwiązaniach, które klient już zastosował, na jego zasobach i na tym, co działa.

VIII. Z jakich nurtów oprócz TSR korzystamy w naszej pracy z klientami w Centrum Terapeutyczno-Rozwojowym CETERO? 

 • Racjonalna Terapia Zachowania:

Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone problemy. Jest również formą terapii krótkoterminowej. Podstawą Racjonalnej Terapii Zachowania jest założenie, że to nie fakty wywołują nasze emocje, ale nasze przekonania o tych faktach. 

Podstawowy model terapeutyczny to „ABCD Emocji“ czyli skąd biorą się emocje:

A – Zdarzenie aktywujące (Twoje spostrzeżenia)
B – Przekonania (Twoje myśli i przekonania)
C – Emocje ( Twoje uczucia)
D – Zachowanie fizyczne (Twoje działanie)

 • Life coaching kognitywny:

Coaching zmian życiowych koncentruje się na poprawie jakości życia i jest zorientowany na trening rozwoju osobistego. Stanowi wsparcie dla osób, które czują gotowość lub potrzebę do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Koncentrujemy się na osiąganiu celów osobistych takich jak: plany życiowe, wizja życia, dbałość o siebie, jakość związku, zdrowie, kreatywność, wolność finansowa i inne.

Life coaching skupia się na jakości życia poprzez rozwiązywanie osobistych problemów i odnajdywanie drogi do osiągnięcia postawionych celów.

Do tego rodzaju coachingu zaliczamy podejście holistyczne (dążenie do wewnętrznej równowagi, spójności klienta i samopoznania) jak bardziej szczegółowe dziedziny coachingu, np.: np. coaching wspierający zdrowie, coaching wspierający relacje partnerskie w związkach czy zmiany postaw życiowych.

ZAPRASZMY – CETERO TO KROK W BEZPIECZNĄ STRONĘ

Poznaj nasze doświadczenie:

CETERO – o nas (1)

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  © 2024 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.