Strona główna Studia podyplomowe dla nauczycieli Integracja sensoryczna - diagnoza i terapia
Studia ONLINE zgodne ze Standardami Kształcenia Nauczycieli MEiN
Integracja sensoryczna - studia podyplomowe - Kwalifikacje
Studia podyplomowe Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia mają charakter kwalifikacyjny i przygotowują do wykonywania zadań terapeuty integracji sensorycznej, zgodnie Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450) oraz w myśl zapisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. 2017 poz. 1591 z późn. zm.).
Celem studiów Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia, jest wyposażenie słuchacza w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy w charakterze terapeuty SI, m. in. przygotowanie do prowadzenia samodzielnej obserwacji diagnostyczno-klinicznej dziecka, określenia pełnej diagnozy oraz stosowania terapii zaburzeń procesów integracji sensorycznej.
Absolwenci trzysemestralnych studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej, zostają wyposażeni w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne do realizacji specjalistycznych zadań w obszarze terapii integracji sensorycznej, czego potwierdzeniem jest otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych potwierdzającego osiągnięcie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS.
Ważne! Od 01.10.2024 roku wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia w sprawie świadectw studiów podyplomowych. Dane na świadectwie będą dawały możliwość weryfikacji czy ukończone studia są zgodne ze Standardami Kształcenia Nauczycieli. Tym bardziej istotny staje się świadomy wybór ścieżki kształcenia przez nauczycieli.
Nowelizacja Rozporządzenia w sprawie świadectw studiów podyplomowych – zapoznaj się
Program
Organizacja studiów i opłaty
Rozpoczęcie studiów: marzec 2025
Liczba semestrów: 3
Czesne (za całość studiów): 4050 PLN
Wpisowe: 150 PLN
Opłata za wydanie świadectwa: 30 PLN
Możliwe opłaty czesnego w wygodnym systemie ratalnym: 3 raty lub 12 rat. Wybranie systemu ratalnego nie wpływa na końcową cenę studiów. Płacisz tyle samo, ale w wygodnym dla Ciebie harmonogramie.
Organizacja zajęć – Integracja sensoryczna – studia podyplomowe:
Zapewniamy pełną obsługę słuchaczy w sekretariacie, która odbywa się zarówno zdalnie jak i stacjonarnie.
Godziny pracy dziekanatu pn-pt. 9.00 – 17.00 (za wyjątkiem wtorków).
Jak się zapisać na studia ?
Dla kogo ?
Studia na kierunku Integracja sensoryczna – studia podyplomowe – przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, logopedów, terapeutów (absolwentów studiów wyższych), którzy pragną uzyskać dodatkowe kwalifikacje do pracy w charakterze specjalisty – terapeuty SI, studia przygotowują bowiem do prowadzenia samodzielnej obserwacji diagnostyczno-klinicznej dziecka oraz określenia pełnej diagnozy i stosowania terapii zaburzeń procesów integracji sensorycznej, w tym otworzenia własnej działalności w tym zakresie.
Słuchaczami kwalifikacyjnych studiów podyplomowych Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia mogą zostać również osoby, które nie posiadają przygotowania pedagogicznego (między innymi: fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi – jednak bez posiadania przygotowania pedagogicznego, nie nabędą oni kwalifikacji do pracy w charakterze terapeuty integracji sensorycznej w placówkach systemu oświaty. O uznaniu kwalifikacji zawodowych, jako wystarczających do pełnienia zawodu terapeuty Integracji sensorycznej będzie decydował wówczas dyrektor jednostki zatrudniającej Absolwenta.
Co zyskujesz studiując z nami ?
Zakończenie studiów
Zaliczenie
przedmiotów
Praca końcowa
Świadectwo ukończenia kwalifikacyjnych studiów podyplomowych.
Organizatorzy studiów
Absolwenci studiów otrzymują świadectwo ukończenia kwalifikacyjnych studiów podyplomowych uzyskane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450).
Poniedziałek:
9.00 – 17.00
Wtorek:
nieczynne
Środa:
9.00 – 17.00
Czwartek:
9.00 – 17.00
Piątek:
9.00 – 17.00
bądź na bieżąco
Dołącz do Newslettera
DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:
nie zasypiemy Cię mailami
będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi
otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach
Współpracujemy z najlepszymi
(+48) 501 647 336
Edulabor Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy
62-800 Kalisz,
ul. Skalmierzycka 10 lok.8
Dołącz do Newslettera
Dołącz do Newslettera i bądź na bieżaco ze wszystkimi ofertami oraz wydarzeniami
© 2025 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt zrealizowany przez Tebim.