EduLABOR
×

EDULABOR Wielkopolskie Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń- informacje

Nasza krótka 🙂 historia :

 • Doświadczenie w obszarze kształcenia nauczycieli zdobywaliśmy na stanowiskach kierowniczych w Placówce Doskonalenia Nauczycieli Interlis. Kierując tą placówką przeszkoliliśmy ponad 3 tysiące nauczycieli w ramach kursów kwalifikacyjnych organizowanych za zgodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
 • Kolejnym krokiem w naszym rozwoju było nawiązanie w 2010 roku współpracy z uczelnią wyższą i podpisanie porozumienia dotyczącego organizacji studiów podyplomowych dla nauczycieli. Pierwszym naszym partnerem edukacyjnym stała się (i jest nim do dnia dzisiejszego) Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno – Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej. Wraz z WWSSE organizujemy studia podyplomowe zarówno dla nauczycieli jak i administracji publicznej.
 • Intensywny rozwój i duże zainteresowanie słuchaczy licznymi kierunkami studiów spowodowało, że postanowiliśmy poszerzyć nasze portfolio oferowanych kierunków. W 2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (obecnie Collegium Da Vinci w Poznaniu). Dzięki tej współpracy mogliśmy do naszej oferty włączyć kierunki studiów podyplomowych nadających kwalifikacje nauczycielom między innymi w zakresie Plastyki, Muzyki, Techniki, Biologii, Przyrody, Geografii czy WOS-u.

Kolejnym krokiem w naszym rozwoju było uruchomienie w 2014 roku siostrzanego do Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Interlis Ośrodka Szkoleniowo – Doradczego EDULABOR. Od tego momentu pracujemy w teamie, co pozwala nam poszerzyć ofertę i rozwijać ją o nowe obszary działalności takie jak coaching i mentoring biznesowy, szkolenia dla biznesu i szkolenia dla Rad Pedagogicznych.

 • W 2015 roku Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy EDULABOR nawiązuje współpracę z kolejnym partnerem edukacyjnym jakim jest Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Współpraca z WSB otwiera nowe horyzonty i pozwala na uruchnianie kolejnych interesujących kierunków studiów. Rozwijająca się współpraca pomiędzy Ośrodkiem EDULABOR a Uczelniami pozwolił na stworzenie unikalnej w sali regionu oferty edukacyjnej.
 • Rok 2015 to także intensywny rozwój w obszarze szkoleń dla biznesu, coachingu menedżerskiego, coachingu life oraz mentoringu. 
 • Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz Izby Caochingu
 • Rok 2015 i 2016 to intensywne prace WWSSE oraz kierownictwa EDULABOR nad konstrukcją wniosku do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o utworzenie w Kaliszu Wydziału WWSSE. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr DSW.ZNU.6022.38.2016.4.ŁA z dnia 03.06.2016r. oraz nr ZNN.6022.48.3.2016.3.AN z dnia 16.11.2016 Zamiejscowy Wydział Nauk Społecznych w  Kaliszu Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp.  otrzymał uprawnienia do prowadzenia na kierunku PEDAGOGIKA i EKONOMIA studiów I stopnia. Pełnomocnikiem Rektora Wydziału Nauk Społecznych w Kaliszu WWSSE zostaje Agnieszka Bartosik (dyrektor EDULABOR). EDULABOR staje się strategicznym partnerem organizacyjnym wydziału. Dyrektorem ds. zapewniania jakości kształcenia jest mgr inż. Andrzej Bartosik.
 • W 2017 roku przyjmujemy pierwszych studentów Wydziału Nauk Społecznych 🙂
 • Lata 2018 – 2019 to intensywny rozwój, który zaowocował rekordowymi wynikami ilości studentów i słuchaczy. Możemy pochwalić się już ponad 6,5 tysiącami klientów, słuchaczy i absolwentów.
 • Rok 2020 to wprowadzenie do naszej oferty profesjonalnych mediacji. Uzyskaliśmy uprawnienia mediatorów sądowych oraz rodzinnych. Prowadzimy mediacje cywilne i biznesowe. Otwieramy Kancelarię Mediacyjną Primum Pactum (www.primum-pactum.pl) 
 • W 2020 roku uzyskujemy prawo do posługiwania się znakiem Firma Rodzinna.  Firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako najsilniejsze ogniwa gospodarki, gwarantują rozwój, pewność działania, trwałość przez pokolenia. Powstały często z pasji i determinacji pierwszych właścicieli. To właśnie firmy rodzinne (obecnie wielopokoleniowe) zapewniają gospodarce zrównoważony rozwój, kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości. Bardzo cieszymy się, że spełniliśmy wymagania i zostaliśmy dołączeni do polskich firm, które mogą posługiwać się tym znakiem i zarazem wdrażać zasady i wartości jakie wiążą się jego z ideą.  
 • W 2020 roku uruchamiamy siedziby EDULABOR i PRIMUM PACTUM w Poznaniu.

Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy EDULABOR jest aktywnym partnerem uczelni wyższych. Współtworzymy oferty uczelni inicjując powstawianie nowych kierunków studiów, współuczestniczymy w opracowywaniu programów kształcenia, konsultujemy programy pod względem zgodności z wymaganiami stawianymi kierunkom kwalifikacyjnym dla nauczycieli, jesteśmy kierownikami i konsultantami merytorycznymi wielu kierunków studiów w ofercie naszych partnerów. Jesteśmy również patronem biznesowym i merytorycznym kierunków studiów realizowanych przez WSB w Poznaniu. 

Obecnie możemy pochwalić się najszerszą w regionie ofertą studiów podyplomowych dla nauczycieli (ponad 50 kierunków). Rozwijamy intensywnie dział studiów dla biznesu i administracji. Organizujemy również studia in- company (na zamówienie pracodawców czy instytucji).

Pracuje z nami ponad 50- ciu wykładowców akademickich, szkoleniowców i trenerów. Wszystkim im serdecznie dziękujemy, za wkład w rozwój Ośrodka EDULABOR. Wielu z naszych wykładowców współpracuje z nami od samego początku i towarzyszy nam wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem od lat. Bardzo cenimy sobie te relacje.

EDULABOR to nasza pasja. Stworzyliśmy go od samego początku inwestując wiedzę, kompetencje i ogromne zaangażowanie w stworzenie przestrzeni do rozwoju słuchaczy i studentów oraz naszych partnerów edukacyjnych. Wierzymy, że rzetelność, uczciwość i szacunek do naszych słuchaczy oraz profesjonalna wiedza, będą nadal stanowić bazę do naszego rozwoju.

Plany na dalsze lata? Oczywiście 🙂 ! Aktualnie pracujemy nad rozwojem naszego ośrodka w Poznaniu. Nawiązujemy współpracę z kolejną uczelnia Wyższą jaką jest Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi. Intensywnie rozwijamy dział szkoleń biznesowych oraz mediacji.

Wierzymy, że zmiana to rozwój, a nowe wyzwania będą nas wzbogacać o kolejne doświadczenia, które przełożymy na jeszcze lepszą ofertę ośrodka EDULABOR.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  © 2024 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.